„To już 15 lat…Nie tylko śpiewem pozdrawiamy Brodnicę”…

…pod tym hasłem w dniach od 16 do 18 maja w Brodnicy odbył się już XV Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Osób Niepełnosprawnych w którym uczestniczyła już po raz trzeci Teatralna Grupa BARAKUDA z Środowiskowego Domu Samopomocy w Więcborku prezentując teatr fluorescencyjny pt. „Garbaty Anioł” w reż. Renaty Bloch. W festiwalu łącznie udział wzięło 25 zespołów z terenu Polski. Na scenie przeważała wesoła atmosfera natomiast Garbaty Anioł tak wzruszył festiwalową publiczność, że postanowiła nagrodzić Barakudę „Nagrodą Publiczności”.

Aktorzy: Radosław Radaszewski z Pęperzyna, Michał Lizik z Więcborka, Magdalena Urabniak z Więcborka, Stanisława Urban z Jelenia, Krzysztof Urbaniak z Witunii, Aleksandra Kaczmarek z Witunii, Adam Ksobiak z Więcborka, Kamil Małek z Runowa Krajeńskiego, Andrzej Syldakt z Witunii, Zenon Sztejka z Runowa Krajeńskiego, Karol Witkowski z Więcborka, Bogumił Sabatowski z Więcborka, Anna Oczkowska z Wilcze Jary, Janina Petryk z Sypniewa, Henryk Szefer z Sypniewa, Berenika Piesik z Runowa Krajeńskiego, Zdzisław Begiert z Suchorączka.

„Przedsięwzięcie współfinansowane przez Powiat Sępoleński ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych”

Relacja uczestnika

Dnia 16 maja wyjechaliśmy do Brodnicy na występy artystyczne. Gdy zajechaliśmy do Bachotka zostawiliśmy rzeczy i zaraz pojechaliśmy do Brodnicy na pierwszą cześć artystyczną. Na miejscu był poczęstunek chleb ze smalcem i zimne napoje. W pierwszym dniu było 15 występów w przerwach artystycznych osoby śpiewały piosenki. Kiedy wróciliśmy do Bachotka zaczęliśmy się rozpakowywać. Potem poszliśmy na kolacje, po kolacji była msza święta. O 21 rozpoczęła się dyskoteka, ale nie trwała długo, bo musieliśmy iść spać, żeby wypocząć na kolejne występy jak się obudziliśmy to zrobiliśmy poranną toaletę ubraliśmy się i poszliśmy na śniadanie, po śniadaniu pojechaliśmy do Brodnicy na kolejne występy całą drogę eskortowała nas policja, abyśmy szczęśliwie dojechali na miejsce. Gdy zajechaliśmy na miejsce zaczęliśmy się przygotowywać do naszego występu, po zaśpiewaniu kilku piosenek przyszedł czas na nasz występ. Wszystko dobrze się udało dla każdego uczestnika była nagroda, parasolka i słodkości. Po występach publiczność mogła zagłosować na wybrany zespół. Nagrodę publiczności otrzymał ŚDS Więcbork z Brodnicą. Gdy wróciliśmy z naszego występu poszliśmy na kolacje. Po kolacji było ognisko i dyskoteka na której bardzo dobrze się bawiliśmy. Po dyskotece wróciliśmy do pokoju i poszliśmy spać. Rano zjedliśmy śniadanie po śniadaniu pojechaliśmy po nagrodę publiczności. Wróciliśmy na obiad i wszyscy otrzymali suchy prowiant na drogę. Bardzo dobrze się bawiliśmy, aż szkoda było wyjeżdżać. Nie możemy doczekać się kolejnego występu.

Napisał: Krzysztof Radaszewski i koledzy z ŚDS