Uroczyste otwarcie wystawy z okazji Europejskiego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych

Dnia 4 maja 2012 roku o godzinie 11.00 Bogusława Nowińska wraz z Bogusiem Sabatowskim i Krzysztofem Radaszewskim przecinając wstęgę dokonali otwarcia wystawy naszych prac. Nad przygotowaniem wystawy pracowaliśmy 2 tygodnie. Po fakcie przecięcia Pani Kierownik przywitała gości, podziękowała gościom za współpracę z ŚDS, podziękowała wszystkim pracownikom naszego Domu za zaangażowanie w pracę.

Potem Alina Czajkowska wraz z Bogusią Nowińską wręczyły kwiatki. Adam Ksobiak umilił nam czas grając i śpiewając wesołe piosenki. Atmosferowa była bardzo uroczysta i radosna, i oczywiście kolorowa od ilości naszych dzieł- musimy przyznać jesteśmy bardzo zdolną i zgraną ekipą.

Wystawa została zorganizowana z okazji Europejskiego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych, które przypa na 5 maja. Hasło naszej wystawy brzmiało „Mój Dom-Nasze Życie- Wspólne Pasje”. Święto ma celu uświadomienia ludziom zdrowym, że osoby niepełnosprawne mają prawo do korzystania z wolności i praw bez jakiejkolwiek różnicy. To czasami ludzie którym wydaje się że są w pełni sprawni tak naprawdę nie są w stanie dokonać takich rzeczy jak osoby niepełnosprawne.

Wystawa trwać będzie do 18 maja 2012 roku.

Serdecznie zapraszamy.

Napisała: Bogusia Nowińska i koledzy z ŚDS