III WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI FOLKLORYSTYCZNEJ I BIESIADNEJ DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH WIĘCBORKU

Dnia 22 lipca W Lasku Miejskim w Więcborku odbył się III Wojewódzki Festiwal Piosenki Folklorystycznej i Biesiadnej Dla Osób Niepełnosprawnych. Festiwal w roku bieżącym objęty został honorowym patronatem: Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz Wojewody Kujawsko Pomorskiego – Ewy Mes. Organizatorami byli: Burmistrz Więcborka, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku, Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Więcborku oraz „My” czyli Środowiskowy Dom Samopomocy w Więcborku. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście wraz z Panią Iwoną Kozłowską która jest Posłem Rzeczypospolitej Polskiej.

Oczywiście nasz festiwal nie odbyłby się bez wielu hojnych sponsorów tj. Wytwórnia Oklein Stolarskich w Sypniewie, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Olszewce, Krzysztopol sp. z.o .o Witunia, Usługi ogólnobudowlane SIM BUD Karol Glazik, RONET sp.zo.o Więcbork, Krajeński Park Krajobrazowy w Więcborku, Zakład Transportu i Usług Tadeusz Mroziński, Bank Spółdzielczy w Więcborku i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BEMIX Benedykt Mieszczak – to podmioty, które bardzo nam pomogły – ZA CO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!!!!!.

Na scenie zaprezentowały się następujące zespoły:

1. „ Sami swoi” DPS Kurowo ,
2. „Jaskółka” DPS nr 1 w Grudziądzu,
3. „ Tadzik Band” ŚDS Janikowo,
4. „ Radość” DPS Nowa Wieś,
5. „ Stanley Band” DPS Wysoka,
6. ŚDS Tuchola,
7. „Czadersi” DPS Suchorączek,
8. „ Alarm – Anormalny Lotny Atak Radości Muzycznej” ŚDS Żnin,
9. „ Zespół śpiewaczy” DPS Tonowo,
10. „ Magiczna orkiestra” ŚDS Nowa Wieś Wielka,
11. „Stokrotka” Klub Samopomocy ”Domek”
12. „ Jędrusie” ŚDS Więcbork.
13. „ Szczęściarze” ŚDS Toruń
14. „Pod górkę” DPS Kamień

Każdy z zespołów występujących otrzymał pamiątkowy puchar od Burmistrza Więcborka, drobne materiały promocyjne naszej gminy oraz piękny album fotograficzny „ 4 Pory Roku Na Krajnie” ufundowany przez Krajeński Park Krajobrazowy w Więcborku. Natomiast każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek przygotowany w naszej pracowni ceramicznej. Prawdziwe emocje towarzyszyły wręczeniu nagrody GRAND PRIX, która powędrowała do zespołu „ Magiczna orkiestra” z Środowiskowego Domy Samopomocy w Nowej Wsi Wielkiej. Zespół 16 osobowy wraz z instruktorami stworzył magiczną i wyjątkową atmosferę na scenie, która została nagrodzona przez publiczność gromkimi brawami. Nagrodzony zespół w ramach nagrody GRAND PRIX ma możliwość nagrania płyty demo w studio nagrań MGOK w Więcborku – SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Na tegorocznym Festiwalu pojawiły się jeszcze 2 nagrody specjalne. Jedna z nich ufundowana przez Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sępólnie Krajeńskim z siedzibą w Więcborku Panią Zofię Muller, trafiła do DPS z Kurowa, dla zespołu, który przebył największą ilość kilometrów aby dotrzeć na nasz festiwal. Druga nagroda ufundowana przez Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku Panią Joannę Soję – Tońską dla Kamila Nowaczyka z DPS z Nowej Wsi.

Na festiwalu nie zabrakło dobrego i obfitego poczęstunku: grochówka, przysmaki z grilla, wata cukrowa, popcorn, zimne i ciepłe napoje, frykasy na bieżąco pieczone przez Jacka Grabowskiego, ponadto można było skosztować chleba z smalcem i zagryźć kiszonym ogórkiem oraz pojeździć sobie po Więcborku bryczką zaprzężoną w koniki.

Dzięki uprzejmości Fundacji Arka z Bydgoszczy na festiwalu można było pooglądać wystawę zdjęć autorstwa Janusza Michalskiego pn. „Jak kwiaty”, która prezentowała fotografie osób niepełnosprawnych.

Pogoda chociaż w ostatnim czasie kapryśna nam dopisała słoneczkiem i ciepłem. Wszyscy bawili się świetnie, aż żal było wracać do domów.

Do zobaczenia za rok!

Napisała: Bogusia Nowińska z ŚDS Więcbork

Kliknij tutaj, by pobrać zdjęcia w większej rozdzielczości.