O tradycjach i zwyczajach marynarskich słów kilka

Okręt-Muzeum ORP “Błyskawica” – to polski niszczyciel, jeden z dwóch zbudowanych okrętów typu Grom, wprowadzony do służby w Marynarce Wojennej w 1937 roku. Uczestniczył w działaniach II wojny światowej od pierwszych do ostatnich dni walk w Europie, operując na Atlantyku, Morzu Północnym i Morzu Śródziemnym. W 1987 roku został odznaczony Krzyżem Złotym Orderu Virtuti Militari, a w 2012 Medalem „Pro Memoria”.

Dar Pomorza czyli  Biała Fregata to trzymasztowy żaglowiec szkolny (fregata) zakupiony przez społeczeństwo Pomorza w 1929 roku dla Szkoły Morskiej w Gdyni. Obecnie jest to statek-muzeum, oddział Centralnego Muzeum Morskiego.

Akwarium Gdyńskie to niezwykłe miejsce w centrum miasta. Można tu zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu.

Wszystkie te miejsca odwiedzili uczestnicy naszego domu wraz z opiekunami dnia 24 lipca 2014 roku. Po zwiedzaniu zjedliśmy pyszną rybę i poszliśmy się wykąpać w bardzo ciepłym Bałtyku gdyż woda specjalnie dla nas w tym dniu miała 21 ˚C.

Pozdrawiamy z Gdyni!!!