Dzień kobiet

Dzień Kobiet – coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku. Pierwszy dzień kobiet obchodzony był 28 lutego 1909. W Polsce był obchodzony na szeroką skalę do 1993 roku. Mężczyźni wręczają wtedy znajomym kobietom – matkom, żonom, partnerkom, koleżankom kwiaty, słodycze i drobne podarunki.

Panowie ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Więcborku również postanowili uczcić ten dzień i zrobić niespodziankę naszym Paniom. Pod bacznym okiem Pani Ani Kamińskiej przygotowali scenariusz pod tytułem “Kabaretowy pokaz mody”. Każda z Pań mogła porównać swoją kolekcję ubrań z najnowszymi trendami mody znanych kreatorów prosto z Więcborka. Nie zabrakło kreacji pod tytułem: “W czym do Środowiskowego Domu Samopomocy”, “Co na to terapeuci?”, “Wyzwolona mieszkanka wsi”, “Przedstawicielka klasy biznes woman”, “A niech im gul skoczy”, “Szara, prosta i skromna kierowniczka”, “Niech ludzi widzą” czy “Nowoczesna Pani terapeutka”. Na naszym pokazie mody mogliśmy zobaczyć również stroje na weekend, do pracy, na wycieczkę, na trybuny, na siłownię i wiele innych. Na pewno każda z Pań znalazła coś dal siebie.

Po ekscytującym pokazie mody przyszedł czas na życzenia i drobne upominki przygotowane przez naszych Panów. Każda z Pań otrzymała kwiatek i “słodką paczuszkę”. W wykonaniu Pani Ani mogliśmy usłyszeć piosenki o kobietach m. in.: “Być kobietą” czy “Gdzie Ci mężczyźni”. Nie mogło zabraknąć również kilku piosenek w wykonaniu Radosława Radaszewskiego który zaśpiewał ze specjalną dedykacją dla wszystkich Pań. Na zakończenie wszyscy wspólnie zasiedliśmy do aromatycznej kawy i przepysznego ciasta.