Zbijak – Sępólno

Zbijak to wieloosobowa zabawa sportowa. Często jest określana jako “dwa ognie” (w zbijaku nie ma matek).
Do gry potrzebne jest boisko lub sporych rozmiarów (ok. 100 metrów kwadratowych) prostokąt podzielony na dwie równe części oraz piłka (może być do gry w siatkówkę).
Zasady
W grze rywalizują dwa zespoły (o takiej samej liczbie zawodników, w zależności od wielkości placu gry, może ich być od 3 do nawet 20 w każdej z drużyn).
Przebieg gry
Gra polega na wzajemnym “zbijaniu się” – tzn. na uderzaniu piłką w osoby będące w drużynie przeciwnej. Gracze nie mogą wykraczać poza swoją część boiska. Zbicie (czyli punkt) następuje, gdy rzucona piłka dotknie gracza drużyny przeciwnej i spadnie na ziemię.

W dniu 5 maja 2016 roku, w hali Centrum Sportu i Rekreacji “Krajna Arena” odbył się VI Turniej w Zbijaka dla osób niepełnosprawnych. W tegorocznym turnieju wzięło udział 10 drużyn z następujących placówek z województwa kujawsko – pomorskiego : ŚDS w Tucholi, WTZ w Tucholi, WTZ w Mroczy, ŚDS w Więcborku, WTZ w Nakle, WTZ w Grudziądzu, DPS w Suchorączku, DPS dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim, DPS dla Dorosłych w Kamieniu Krajeńskim, WTZ w Sępólnie Krajeńskim.

W zaciętych rozgrywkach zwyciężyła drużyna reprezentująca ŚDS w Tucholi. Ponadto w drodze losowania drużyna otrzymała również nagrodę specjalną ufundowaną przez “Wiadomości Krajeńskie”. II miejsce zajęła drużyna WTZ z Mroczy, III miejsce WTZ z Sępólna Krajeńskiego.

Po bardzo zaciętych meczach nasza drużyna zajęła 4 miejsce. Każdej placówce wręczono dyplom, oraz nagrodę. Bardzo ucieszyliśmy się z funkcjonalnych i przydatnych upominków które otrzymaliśmy.

Dodatkową atrakcją była formacja taneczna BAILAMOS z Bydgoszczy, która zaprezentowała pokaz tańca i przeprowadziła warsztaty taneczne dla uczestników turnieju. Wspólny taniec jeszcze bardziej połączył i zintegrował uczestników i gości oraz dostarczył wszystkim mnóstwo radości.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie i za wspaniałą atosferę panującą podczas tej imprezy.