Premiera – “Śmerfy”

Grupa teatralna „Barakuda” działająca w Środowiskowym Domu Samopomocy w Więcborku, wystawiła w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodku Kultury przedstawienie teatralne pt. „Śmerfy”. Scenariusz napisali sami uczestnicy ŚDS, scenografią, charakteryzacją i kostiumami zajęli się terapeuci a reżyserią instruktor Anna Kamińska.

Sala widowiskowa więcborskiego Domu Kultury pękała w szwach. Wypełniły ją głównie dzieci z więcborskiego przedszkola, uczniowie więcborskiego oddziału Zespołu Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim, mieszkańcy DPS w Suchorączku oraz uczestnicy Klubu Seniora. Na widowni gościli też: Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Więcborku Grażyna Witczak oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Więcborku Tomasz Siekierka.

Największym uznaniem cieszyła się gra aktorska Gargamela. Brawurowo zostały zagrane również role: Papy Smerfa, Smerfetki, Sasetki, Hogaty, Lalusia, Kucharza czy Ważniaka. Przedstawienie teatralne rozbawiło publiczność do łez. Owacjom nie było końca. Jak to zwykle bywa, Smerfom udało się wymknąć z rąk Gargamelowi, tyle, że tym razem w nieco innych okolicznościach … Kto jeszcze nie widział przedstawienia, ten nic nie stracił, ponieważ w najbliższym czasie grupa teatralna „Barakuda” planuje jeszcze raz wystawić sztukę.

Korzystając z okazji Środowiskowy Dom Samopomocy serdecznie dziękuje M-GOK w Więcborku za udostępnianie sali widowiskowej oraz za techniczną oprawę przedstawienia.