Aloha, czyli Piknik Przyjaźni po hawajsku

To była bardzo udana sobota. Dopisała pogoda i frekwencja, a Stadion Miejski w Więcborku zamienił się w hawajską wyspę z całą masą atrakcji. Wszystko w ramach corocznego Pikniku Przyjaźni.
Jak zwykle imprezę otworzyli Tomasz Siekierka, dyrektor MGOPS w Więcborku i Izabela Szmaglinska, zastępca dyrektora MGOPS oraz wiceprezes Stowarzyszenia Aktywnych Społecznie w Więcborku, życząc przybyłym niesamowitych wrażeń.
Piknik poprowadziła niezawodna Dorota Jendrzejek, która przyjechała do Więcborka z wolontariuszami z Armenii, Turcji, Łotwy i Czeczeni, którzy zaangażowali się w organizację imprezy.
W tym roku Piknik odbył się w klimatach hawajskich. Dzięki dekoracjom przygotowanym przez Świetlicę Środowiskową “Uśmiech” i Środowiskowy Dom Samopomocy, więcborski stadion prezentował się niczym hawajska wyspa. Na przybyłych czekała cała masa atrakcji. Każde z dzieci na początku imprezy otrzymało imienny paszport, z miejscami na osiem naklejek, które można było uzyskać poprzez udział w konkurencjach takich jak m.in. rzut płetwą, toczenie koła ratunkowego, łowienie ryb. Za zebranie wszystkich naklejek, każde z dzieci otrzymało słodki upominek.
Jak zwykle nie zabrakło trampolin i dmuchanych zjeżdżalni. Każdy mógł poskakać na eurobungee oraz poczuć się niczym chomik, wchodząc do rollera wodnego. Odbyła się również sesja zdjęciowa. Było stoisko malowania twarzy, skręcania balonów oraz baniek mydlanych. Co jakiś czas odbywały się konkursy z nagrodami, i pokazy taneczne rodem z Wielkiej Wyspy.
W tym roku na stadionie zorganizowano hawajski bar z przepysznymi i równie dobrze wyglądającymi koktajlami. Była kiełbasa z grilla, wata cukrowa, popcorn i cała masa ciast przygotowanych przez pracowników i współpracowników MGOPS, Świetlicy Środowiskowej, Środowiskowego Domu Samopomocy, członków Stowarzyszenia Aktywnych Społecznie oraz uczestników pikniku.
Na stadionie pojawiły się też żywe papugi. Sceną jak zwykle zawładnęła grupa disco polo ze Środowiskowego Domu Samopomocy, wystąpiły też zespoły: “Stokrotki” z Klubu Samopomocy Domek w Więcborku oraz “Czadersi” z Domu Pomocy Społecznej w Suchorączku.
Piknik Przyjaźni został zorganizowany i sfinansowany przez:
1. Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Kobiet GINEKA w Bydgoszczy w ramach realizowanego projektu partnerskiego z MGOPS w Więcborku pn. “Program Aktywności Lokalnej na terenie gminy Więcbork” współfinansowanego z Funduszy Europejskich.
2. Gminę Więcbork/Miejsko-Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Więcborku, wraz ze Świetlicą Środowiskowa “Uśmiech” w Więcborku, Środowiskowym Domem Samopomocy w Więcborku oraz Klubem Samopomocy “Domek” w Więcborku.
3. Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie w Więcborku w ramach ogłoszonych konkursów przez:
a. Powiat Sępoleński, w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
b. Burmistrza Więcborka, w ramach otwartego konkursu ofert „ORGANIZACJA I WSPÓŁORGANIZACJA IMPREZ INTEGRACYJNYCH Z UDZIAŁEM OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”
tekst i foto: Paweł Węgrzyn: http://mgopswiecbork.pl/2017/08/aloha-czyli-piknik-przyjazni-po-hawajsku/
http://e-krajna.pl/pl/19_wiadomosci_z_regionu/652_wiecbork/4908_aloha_czyli_piknik_przyjazni_po_hawajsku.html