Dzień Żurawia 2017

W niedzielę, 10 września, na terenach przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie odbyła się kolejna edycja festynu przyrodniczo-edukacyjnego pn. Dzień Żurawia, który zorganizowany został przez Krajeński Park Krajobrazowy, przy współpracy Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych i Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie.
W zabawie udział wzięło wielu wystawców i mnóstwo gości wraz z całymi rodzinami. Były m.in. rośliny, przejażdżki na kucach i alpakach, sport i naukowe zabawy chemiczne.
Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały słodki smakowitości. Ku uciesze dzieci były dmuchane zamki i wata cukrowa.
Wszystkim bardzo się podobało. Organizatorzy zapowiadają, że za rok znowu się spotkamy z jeszcze większą liczbą atrakcji.
Środowiskowy Dom Samopomocy w Więcborku również brał udział w tegorocznym Dniu Żurawia. Pod naszym namiotem można było “polepić” w glinie, obejrzeć galerię zdjęć oraz bliżej zapoznać się z naszą działalnością 🙂 Nie mogło nas również zabraknąć na scenie 😉 Zespół wokalno – taneczny działający w naszym domu po raz kolejny stanął na wysokości zadania 🙂 Zaśpiewali: Bogusia Nowińska i Radek Radaszewski; zatańczyli: Ania Oczkowska, Madzia Urbaniak, Stasia Urban, Krzysiu Radaszewski, Stasiu Losy oraz Bogumił Sabatowski.
Na terenie szkoły rolniczej w Sypniewie już po raz trzeci odbył się również Ogólnopolski Bieg Żurawia.
Do rywalizacji przystąpiło 17 zawodników i 1 zawodniczka. Trasa biegła drogami polnymi i leśnymi, a padający deszcz tylko wzmagał zacięcie i rywalizację, która toczyła się do ostatnich metrów przed metą. Jednym z zawodników był uczestnik ŚDS w Więcborku, który ukończył bieg w zadowalającym dla siebie czasie 🙂