Byliście grzeczni w tym roku? 😉 Był u Was Mikołaj? 😉
Mikołajki to tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu.
Od średniowiecza w wigilię tego dnia święty Mikołaj (a właściwie osoba przebrana za niego) przynosił dzieciom prezenty. Współcześnie w Polsce, nocą podkłada się dzieciom drobne upominki, małe zabawki a przede wszystkim słodycze. W XIX i XX wieku, obdarzający dzieci podarkami w swoje święto Mikołaj, został przekształcony w baśniową postać rozdającą prezenty w Boże Narodzenie, wykorzystywaną w kulturze masowej.
Kierownik i terapeuci w tym roku z okazji Mikołajek zabrali nas na wycieczkę do Bydgoszczy. Odwiedziliśmy tamtejszy Focus Mall i poszliśmy do Cinema City na film “Listy do M 3”.
“Listy do M 3” – opowiadają historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.
Film bardzo nam sie podobał i czekamy na kolejne takie niespodzianki 😉