Dzień kobiet

Dzień Kobiet – coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku. Pierwszy dzień kobiet obchodzony był 28 lutego 1909r. W Polsce był obchodzony na szeroką skalę do 1993 roku.
Mężczyźni wręczają wtedy znajomym kobietom – matkom, żonom, partnerkom, koleżankom kwiaty i drobne podarunki oraz prezenty.
W Polsce święto było popularne w okresie PRL. W latach 70. do popularnych podarunków dołączyły kwiaty. Początkowo ofiarowywano goździki, a później tulipany.
Nasi panowie również nie zapomnieli o “kobiecym” święcie. Otrzymałyśmy piękne kwiaty i “coś na osłodę”. Wokalista zespołu wokalnego – Radek Radaszewski zadedykował i zaśpiewał nawet kilka utworów z tej okazji 🙂 Do mikrofonu zaśpiewali również Bogumił Sabatowski i Jarosław Kaczmarek. Skoro święto “babeczek” to też w pracowni kulinarnej poczęstunek dla Pań przygotowywali Panowie. Była to tradycyjna, a zarazem przepyszna pizza. Nasze Panie mogły skorzystać atrakcji i zabiegów przygotowanych w tym dniu specjalnie dla nich, m.in.: makijaże, fryzury, masaż dłoni, malowanie paznokci itp. Męska część grupy teatralnej “Barakuda” pod okiem i z udziałem Pani Ani Kamińskiej przygotowała krótki występ pod nazwą: “W redakcji pisma kobiecego”. Na zakończenie naszego świętowanie Panie uczestniczyły w sesji zdjęciowej, która pokazała ich piękno i to że niczym nie różnią się od innych.