Warsztaty dietetyczne i kulinarne

W dniu 23 lutego 2018 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Więcborku w ramach działań towarzyszących Programowi Operacyjnemu Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (Podprogram 2017), odbyły się warsztaty kulinarne i dietetyczne prowadzone przez przedstawicieli Caritas Diecezji Bydgoskiej.
Warsztaty, do udziału w których zaproszono 50 mieszkańców Więcborka, w tym i naszych uczestników, uczestniczących w Podprogramie 2017. Tematyka warsztatów ukierunkowana była na smaczne i zdrowe żywienie. Zagadnienia poruszane podczas warsztatów dietetycznych komponowały się z owocnymi działaniami podczas warsztatów kulinarnych, gdyż na stołach nie brakło witamin pod postacią owoców i warzyw. Uczestnicy przy niewielkiej pomocy kuchmistrza wykonali tortille z różnym nadzieniem oraz sałatkę owocową z sosem miodowo-cytrynowym.
Warsztaty były przeprowadzone przez: panią Darię Lewińską, (dietetyczkę) oraz pana Michała Siekierkę (mistrza kulinarnego).
W przerwie podczas warsztatów, czas umilił Radosław Radaszewski – podopieczny Środowiskowego Domu Samopomocy w Więcborku. Zaśpiewał on kilka znanych i lubianych piosenek z gatunku disco polo.