Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W niedzielę -14 stycznia – po raz 26 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to akcja pozyskiwania środków na wsparcie polskiej medycyny. Jej najistotniejszym elementem jest jednodniowa zbiórki publiczna. Angażuje się w nią ponad 1700 sztabów w całej Polsce i na świecie, oraz 120 tysięcy wolontariuszy kwestujących tego dnia na rzecz WOŚP.
Uczestnicy i terapeuci Środowiskowego Domu Samopomocy w Więcborku po raz kolejny włączyli się do tej akcji. Na deskach sali widowiskowej w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku zaśpiewaliśmy świąteczne piosenki i zatańczyliśmy dwa układy choreograficzne do utworów rozrywkowych.
Nasz występ bardzo spodobał się publiczności która tego dnia licznie zebrała się w M-GOK w Więcborku, między innymi po to aby oglądać i podziwiać przygotowane na ten dzień atrakcje i występy, ale także po to aby licytować przedmioty zgromadzone na rzecz chorych dzieci i osób starszych. Po występnie otrzymaliśmy serduszka WOŚP. Po pierwszej części naszych występów na scenie, wystąpił również zespół wokalno – taneczny działający w ŚDS w Więcborku. Zespół zaśpiewał i zatańczył kilka piosenek i zrobił furorę wśród publiczności. Wszyscy klaskali, śpiewali i bardzo dobrze się bawili. Do występów przygotowywały nas terapeutki: Pani Ania Błocińska i Pani Ania Kamińska. Bardzo cieszymy że mogliśmy wziąć udział w tej szlachetnej akcji i chociaż w ten sposób pomóc najbardziej potrzebującym.
Na scenie podczas 26 Finału WOŚP zaprezentowali się: Bogusia Nowińska, Natalia Piskulska, Magda Urbaniak, Paulina Chmielewska, Krzysiu i Radek Radaszewscy, Zygmunt Sadkowski, Wiesiu Sztejka, Zbigniew Sosnowski, Michał Liziki, Stanisław Losy, Bogumił Sabatowski, Jarek Kaczmarek i Krzysztof Urbaniak.