Dzień Kobiet :)

8 i 9 marca jak co roku w Środowiskowym Domu Samopomocy świętowaliśmy międzynarodowy Dzień Kobiet!  Mężczyźni wręczają zazwyczaj wtedy znajomym kobietom – matkom, żonom, partnerkom, koleżankom kwiaty i drobne podarunki.
W Polsce święto było popularne w okresie PRL. W latach 70. do popularnych podarunków dołączyły kwiaty. Początkowo ofiarowywano goździki i rajstopy, a później tulipany. Z okazji tego dnia publikowano portrety kobiet różnych sektorów życia gospodarczego zgodnie z opinią, że „nie ma dziś w Polsce dziedziny, w której kobiety nie odgrywałyby ważnej roli”. W zakładach pracy czy szkołach był obchodzony obowiązkowo. Była to okazja do uzupełniania braków w zaopatrzeniu, dlatego wręczano paniom takie dobra materialne jak rajstopy, ręcznik, ścierka, mydło, kawa 😉
Obecnie najczęstszymi prezentami są kwiaty lub słodycze.
My też uczciliśmy to Święto – i to aż dwa dni z rzędu! 😉 Oczywiście wszystkie reżimy sanitarne zostały zachowane. Panie usłyszały przepiękne wiersze, piosenki, dowiedziały się również co oznaczają ich imiona i “Co to jest Dzień Kobiet” 🙂 Każda z naszych Pań otrzymała także pięknego kwiatka i drobny upominek przygotowany w pracowniach ŚDS.